Tlenoterapia hiperbaryczna

tlenoterapia hiperbaryczna
Tlenoterapia hiperbaryczna jest w medycynie znana od bardzo dawna, bo już od XVII wieku. Według źródeł historycznych w roku 1662 powstał pierwszy prototyp komory, jaką znamy dziś. Do powszechnego użytku w Europie ta metoda lecznicza weszła w XIX wieku. Dopiero od kilkudziesięciu lat - z racji udokumentowanych sukcesów w leczeniu różnych schorzeń i przypadłości - tlenoterapia hiperbaryczna zyskała renomę i odpowiednie uznanie. Oprócz dużych i ciężkich komór hiperbarycznych dla płetwonurków i do leczenia szpitalnego na rynku pojawiły się przenośne komory w atrakcyjnej cenie - oferujemy sprzedaż takich urządzeń. 
zamów swoją sesję

Tlenoterapia hiperbaryczna i cel jej stosowania

Celem tlenoterapii hiperbarycznej jest dotlenienie organizmu w najbardziej efektywny sposób. Jest to możliwe dzięki specjalnemu pomieszczeniu, jakim jest wspomniana komora i warunkom, które panują w jej wnętrzu. Komora wykorzystuje lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu pod zwiększonym, ale bezpiecznym, ciśnieniem atmosferycznym. Przebywając przez kilkadziesiąt minut w komorze w warunkach podwyższonego ciśnienia, tlen swobodnie wnika wszędzie tam, gdzie w normalnych okolicznościach nie mógłby dotrzeć. Mogą być to być słabo ukrwione obszary, takie jak rany, zakażone tkanki miękkie, oparzenia, kontuzje czy przeszczepy. 


Tlenoterapia hiperbaryczna jest też wskazana w celach profilaktycznych, by poprawić odporność, wydolność organizmu i przeciwdziałać rozwojowi wielu groźnych chorób serca, układu krążenia, oddechowego i innych. Dobry stan zdrowia i odpowiednie natlenienie organizmu jest szczególnie istotne w dobie panującej na całym świecie pandemii COVID-19. 
Tlenoterapia hiperbaryczna nie leczy COVID-19, ale jest skuteczną metodą minimalizowania skutków ubocznych niedotlenienia organizmu, co zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi i rekomendacjami WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Tlenoterapia hiperbaryczna zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne naszych komórek. W związku z tym jest znakomitym narzędziem w rehabilitacji pooperacyjnej, pourazowej, po wysiłku sportowym, ale również dla poprawy samopoczucia (w stanach depresyjnych i bezsenności), po zabiegach medycyny estetycznej czy też w jako narzędzie wspomagające odchudzanie i leczenie anemii. 
terapia hiperbaryczna warszawa

Jak  działa terapia hiperbaryczna?

Hiperbaryczna terapia tlenowa, czyli korzystanie z leczenia w komorach hiperbarycznych, nazywane jest także hiperbarią tlenową (z angielskiego HBOT, czyli Hyperbaric Oxygen Therapy). Podczas hiperbarycznej terapii tlenowej, pierwiastek ten wysyca tkanki tlenem i dociera tam, gdzie w normalnych okolicznościach - pod normalnym, niezwiększonym ciśnieniem - nie miałby szansy dotrzeć. Dotlenione zostają tkanki, ale poziom tlenu zwiększa się też we krwi, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. Podczas hiperbarycznej terapii tlenowej przebywając w komorze pacjent wdycha czysty tlen, a każda sesja trwa 60 lub 90 minut. Pacjent, w zależności od kształtu komory, przebywa w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny - polega po prostu na wdychaniu czystego tlenu.

Tlenoterapia hiperbaryczna w Warszawie

Dla każdej osoby, która szuka miejsca wyspecjalizowanego w terapii hiperbarycznej w Warszawie, mamy dobrą wiadomość: w klinice BodyOxy można zapisać się na trwającą 60 lub 90 minut sesję. Tlenoterapia hiperbaryczna to też doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego lub w charakterze upominku dla swoich pracowników. Wszystkich chętnych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00, - uprzejmie prosimy o kontakt przed wizytą, w celu zapewnienia niezbędnego czasu jaki Państwu poświęcimy, wedle Państwa indywidualnych potrzeb. W soboty - po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu wizyty telefonicznie lub mailowo. Klinika BodyOxy znajduje się pod adresem Al. Komisji Edukacji Narodowej 36A lok.105 I piętro. W razie jakichkolwiek pytań o kwalifikacje do zabiegu, przeciwwskazań czy wolnych terminów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego 48 785 700 178 lub mailowego klinika@bodyoxy.pl