UWAGA - Sezon na kleszcze „wystartował”

Miła wycieczka do lasu, piknik na łące, łapanie rybek nad rzeką, spacery z psem po bujnej łące, to jest to co latem lubimy robić, lecz powinniśmy zwracać uwagę na te pajęczaki
z podgromady roztoczy, prosto ujmując KLESZCZE!!!

A jeśli mnie ugryzł to na pewno zachoruję??? Może szamańskie techniki zastosować natychmiast – przeciąć skórę, wyssać jad??? – nic podobnego.
Kilka podstawowych rzeczy jakie powinno się wiedzieć o kleszczach i dlaczego tlenoterapia jest ważna…

Jak postanowiłaś/eś zasięgnąć wiedzy w wszechwiedzącym internecie na temat ukąszeń kleszczy to co powinieneś wiedzieć:

Po pierwsze, nie każdy kleszcz, który się w nas „wkręci”  i nas ukąsi spowoduje od razu chorobę, z kilku powodów – pierwszy podstawowy, nie każdy kleszcz jest zakażony!
Nie wpadaj w panikę!!!
Wiedz, że to są choroby zakaźne, najczęściej wieloukładowe (związane z sercem, mózgiem…).
Pamiętaj choroby jakie wywołują ukąszenia zakażonego kleszcza to choroby bakteryjne, nie wirusowe!!! Czyli leczy się je antybiotykami!(najczęściej to – TETRYCYKLINY, PENICYLINA, CEFALOSPORYNY, jak Twój organizm nie ich toleruje, czasem zamiennie stosuje się antybiotyki MAKROLIDOWE).
Choroba jaką wywołują kleszcze to – Krętkowica kleszczowa (BORELIA BURGDORFERI) Spowodowały ją bakterie grupy krętków, którymi zainfekowani zostaliśmy podczas ukąszenia.
Bardzo groźne są powikłania, może nawet bardziej niż sama choroba.

Jak ją rozpoznać ? Jeżeli dostrzegliśmy na skórze kleszcza należy go bezzwłocznie  usuń’ wykręcając najlepiej pensetą, jak nie potrafisz udaj się do lekarza, weterynarza, wprawna ręka szybko sobie z intruzem poradzi. Nie wydrapuj kleszcza, nie wyciskaj go!!!. Jak już go usunąłeś, upewnij się, że żadna jego część nie została w skórze! Obserwuj uważnie czy nie pojawi się okrągłe zaczerwienienie, czasem siniejące rumień. Jeżeli tak to udaj się do lekarza.

Co jednoznacznie wskazuje na zakażenie po ukąszeniu ,to test serologiczny!!! Więc czemu nie od razu należy go zrobić, a  jedynie obserwować miejsce ukąszenia? W pierwszych dniach test nie wykaże jednoznacznej obecności owych „bakterii – krętków.
Chorobę dzieli się na dwie fazy: 1)do 40 dni, 2)faza późniejsza od roku do kilku lat.
Najgorsza opcja to powikłania i dodatkowe choroby jakie wraz z zakażeniem i brakiem leczenia i osłabienia organizmu u nas dodatkowo się rozwinęły: BABESZJOZA, KLESZCZOWE ZAPALENIE MÓZGU, USZKODZENIE MIĘŚNIA SERCOWEGO ☹

Dlaczego TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA JEST TU WAŻNA.

Zabiegi w komorach hiperbarycznych przede wszystkim mają wzmocnić, dotlenić, uodpornić organizm!!! Jakkolwiek nie czujesz się „mocny” to tlen sprawia jedno, zwiększa odporność, ma zbawienne działanie dla naszego organizmu po prostu „tlen dodaje skrzydeł®” Zajrzyj na stronę www.bodyoxy.pl kliknij w zakładkę AKTUALNOŚCI, a dowiesz się jakie dobro dla naszego organizmu czyni zabieg tlenoterapii hiperbarycznej… ZAPRASZAMY – porozmawiamy!!! znajdź czas dla własnego zdrowia !!! nic w naszym życiu nie jest ważniejsze i cenniejsze, a jak szukasz wymówek (brak czasu, jutro, innym razem), cóż nikt Ciebie nie przekaona, no chyba że choroba….

Ministerstwo zdrowia publikuje poradnik na temat zagadnienia kleszczy, jeśli chcesz proszę tu jest hiperłącze:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-nalezy-wiedziec-o-kleszczach